Mezoterapi

Mezoterapi, intradermal tedavi olarakta adlandırılmaktadır.Ağız yoluyla yada kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığımız miktarlarının tümü ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilmeden parçalanarak atılır. Ayrıca sistemik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücutta yayılabildiği için hastalıklarla ilgisi olmayan ancak o ilaçtan etkilenebilen diğer organ yada dokularımızı da etkileyebilir ve istenmeyen yan etkiler oluşabilir.

Mezoterapi ise sadece sorunlu bölgeye küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla istenmeyen yan etkiye neden olmaksızın problemi çözecektir. Mezoterapi, çok ince ve kısa iğne uçları kullanılmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Hissedilen ağrı iğnelerin boyutlarıyla paralel olarak oldukça azdır. Bununla birlikte uygulama sahası dezenfekte edildikten sonra lokal aneztezik kremler aracılığı ile uyuşturularak ağrının azalması da sağlanabilir.

Mezoterapide ilaçların uygulanan bölgeden sistemik emilimi çok az olduğundan, sistemik dolaşıma ilaç geçişi de yok denecek kadar azdır. Yapılan enjeksiyon sayısı; hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgenin anatomisine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Mezoterapi Uygulama Alanları

• Selülit
• Lokal yağlanma
• Saç Dökülmesi
• Ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar (stria)
• Yüz gençleştirme (mezolifting)
• Yara izleri (skatrisler)


Mezoterapi'nin Uygulanmaması Gereken Durumlar

• Kalp yetmezliği
• Diyabet(Şeker Hastalığı)
• Böbrek rahatsızlıkları
• Antikoagülan tedavi altındaki hastalıklarda
• Kan hastalıkları , durumlarında uygulanmamalıdır.


Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Yüz mezoterapisinde deri hücrelerinin yenilenmesi ve uyarılması ile ciltteki kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler gibi yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması hedeflenir. Burada kullanılan ilaçlar vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddelerden oluşur. Bu ilaçlar ile hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi uyarılır. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin, kırışıklıkları hafifletilmiş bir cilt ortaya çıkar. Botox, dolgu, kimyasal peeling uygulamalarına da uygun bir destek tedavisidir.

Mezoterapi'nin Uygulama Sıklığı

Haftada bir kez yapılan toplam 5 seans genellikle yeterli olur. 6 ay ayda bir tek seans uygulamayla kalıcılık korunur.


Mezoterapi Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlemden sonra, diğer iğneli işlemlerde de olduğu gibi cildi korumak, tahriş etmemek önemlidir. Bu nedenle seanslardan sonra güneşten koruyan kremler kullanmak, sadece sıcak su ile uygulama alanını 3 gün süre için yıkamamak önemldir.


Mezoterapi Fiyatları Nedir?

Mezoterapi fiyatları, tedavinin hangi problem ya da problemler için uygulanacağına ve uygulama alanındaki problemlerin derecesine göre boyut kazanır. Bu nedenle yanıltıcı bir fiyat bilgisi vermemek için doktor muayenesi gereklidir. Buna ek olarak T.C Sağlık Bakanlığı onayıyla ve gözetimiyle işlem yapan yerler, web sitelerinde fiyat belirtememektedir. Detaylı bilgi ve mezoterapi fiyatları için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.


Doktorunuza Sorun