Mezolifting ( Yüz Mezoterapisi )

Yüz mezoterapisinde deri hücrelerinin yenilenmesi ve uyarılması ile ciltteki kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler gibi yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması hedeflenir. Burada kullanılan ilaçlar vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddelerden oluşur. Bu ilaçlar ile hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi uyarılır. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin, kırışıklıkları hafifletilmiş bir cilt ortaya çıkar. Botox, dolgu, kimyasal peeling uygulamalarına da uygun bir destek tedavisidir.

Mezolifting Nasıl Uygulanır?

Yüz mezoterapisi, özel mezoterapi iğneleri ile yapılır. Öncelikle uygulama alanı lokal anestezi kremi ile hissezleştirilir. Lokal anestezi kremi etki ettikten sonra, cilt yüzeyi silinir ve fazla yağdan arındırılır. Yüz bölgesinde problemlerin olduğu noktalara tek tek batım yapılarak mezoterapi ilacı enjekte edilir. Bu şekilde tüm problemli alana uygun şekilde mezoterapi enjeksiyonu yapılarak işlem tamamlanır.


Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmamalıdır?

Bu tedavi hamile ve emziren kadınlara, herhangi bir rahatsızlık için çoklu ilaç tedavisi sürecinde olan kişilere ve ergenlik yaşındakilere uygulanmamalıdır.


Mezolifting Hangi Problemleri Tedavi Eder?

Yüz mezoterapisi; ince ve yüzeysel kırışıklıklar, çizgiler, ciltte aşırı yağlanma sorunu, cilt renginin solgun ve mat olması ve derin olmayan cilt lekeleri gibi problemleri tedavi eder.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Bu işlem, 4 – 6 seans yapılabilir. Seans sayıları hastanın yüzündeki problemlerin tipi ve derecesine göre gerçek şeklini kazanmaktadır. Uygulamalar, 14 günde 1 şeklinde yapılabilir.


Mezolifting Ne Zaman Etki Gösterir?

Yüz mezoterapisi etkisini 2. seanstan sonra göstermeye başlar. Asıl etkiler tüm seanslar tamamlandıktan sonra gözlenir.


Mezolifting Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Bu tedavinin yan etkileri enjeksiyona bağlı olarak oluşabilecek kızarıklıklar olabilir. İşlemden hemen sonra sürülen kremler ve hastaya tavsiye edilecek olan güneş koruyucu kremler yan etkilerin kısa sürede geçmesini sağlayacaktır.


Mezolifting Fiyatları Nedir?

Yüz mezoterapisi fiyatları, yüzdeki sorunların derecesine göre, seans sayısına göre asıl boyutunu kazanır bu nedele mezolifting fiyatları için ön muayene gereklidir. Buna ek olarak T.C Sağlık Bakanlığı onayıyla ve gözetimiyle işlem yapan yerler, web sitelerinde fiyat belirtememektedir. Detaylı bilgi ve yüz mezoterapisi fiyatları için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.


Doktorunuza Sorun