Dermaroller

Mikroiğneleme, son yıllarda akne izleri, kırışıklık ve cilt yenileme tedavisinde tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem roller veya stamp olarak adlandırılan el cihazları ile uygulanır. Mikroiğneler 0,1mm çapında sıralar halinde ve 0,5-2,5 mm arasındaki uzunluktadır. Mikroiğneler ciltte mikrodelikler açar. Mikroiğnelerin oluşturduğu mikrokanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır.

Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.Mikroiğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kata kadar arttırır. Büyüme faktörü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilenmesini uyaran ürünlerle kullanılarak işlemin etkinliği arttırılabilir.

Dermaroller yöntemi ile, oral isotretinoin tedavisinde , fotosensitif ilaç tedavileri ile birlikte, gebelik ve emzirme dönemlerinde, aktif viral ve bakteriyel enfeksiyonlarda, keloid eğiliminde, kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sırasında uygulama yapılmamalıdır.

Dermaroller, yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilir. PRP ile kombine edilerek etkinliği artırılabilir. Lazer tedavileriyle birlikte veya lazer tedavilerinden önce veya sonra tamamlayıcı tedaviler olarak tercih edilebilir. 2-4 hafta aralıklarla uygulanabilen yöntemin sonuçlarının iyi olabilmesi için en az 4-6 seans yapılması gerekmektedir.

Dermaroller Uygulama Alanları

• Akne izleri
• Cilt yenilemede (yaşlanmış deri ve kırışıklıklar)
• Deride gevşeme ve sarkma olan bölgelerde
• Yara izlerinde
• Geniş gözeneklerde
• Stria (çatlak) tedavisinde
• Pigmentasyon bozukluklarında
• Saç kaybı durumlarında,kullanılabilir.


Dermaroller Kaç Seans Uygulanır?

Bu işlem cilt üzerindeki problem tipi ve derinliğine göre seanslandırlır. Bazı problemler için tek seans yeterli iken bazı problemlerin çözümü için 3 – 5 seans gerekebilir.


Dermaroller Kimlere Uygulanabilir?

Bu uygulama hamile olmayan ve bebek emzirmeyen, çoklu ilaç tedavisi görmeyen kişilerde uygulanabilir. Söz konusu tedavi cinsiyet ayrımı yapmaksızın kadın ve erkek tüm hastalarda uygulanabilir. Tedavi için uygunluğunuzu doktorumuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Dermaroller Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu tedavinin seanslarından sonra ve tüm tedavi süreci boyunca cildi yıkıcı dış etkilerden korumak ve temiz tutmak, tahriş etmemek çok önemlidir.


Dermaroller Fiyatları Nedir?

Dermaroller fiyatları için doktor muayenesi gerekldiir. Çünkü uygulama alanındaki problem ve problemlerin kaç seansta çözümleneceği fiyatları etkiler. Buna ek olarak T.C Sağlık Bakanlığı onayıyla ve gözetimiyle işlem yapan yerler, web sitelerinde fiyat belirtememektedir. Detaylı bilgi ve dermaroller fiyatları için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.


Doktorunuza Sorun