Kavitasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kavitasyon, bir bölgesel incelme, zayıflama tedavisidir. Özel kavitasyon cihazı ile bir uygulayıcı tarafından yapılır. Tedaviden elde edilen sonuçlar başarılıdır. Kavitasyon etkisi ile, invaziv bir etki olmaksızın yağ dokusuna dışarıdan müdahale ederek, gözle görünür sonuçlar yaratan, uygulaması basit bir metottur. Kavitasyon, lipodermadaki likit dokularda mikro kabarcıklar oluşturur. Bu kabarcıklar devam eden ultrasound akımının etkisi ile patlayarak yağ hücresinin membranında mekanik kırılmalar meydana getirir. Bu kırılma ile yağ hücreleri sıvılaşarak metabolik faaliyetlerin yardımı ile vücuttan atılır.

Kavitasyon Kimlere Uygulanmamalıdır?

• Hamilelik ve emzirme döneminde
• Diyabet hastalarında
• Dolaşım problemi olan kişilerde
• Karaciğer ve böbrek hastalıklarında
• Kalp pili ve kalp ile ilgili problemlerde
• Rahim içi araç kullananlarda
• Metal protezi olanlarda, tedavi uygulanmamalıdır.


Kavitasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Söz konusu bölgesel zayıflama işlemi; selülitli bölgeler, bel, bel çevresi, basenler, göbek, sırt gibi bölgel yağların olduğu bölgelere uygulanabilir.


Kavitasyon Acı Verir Mi?

Hayır. Söz konusu bölgesel incelme tedavisi acı vermez.


Kavitasyon Kaç Seans Yapılır?

Bu bölgesel zayıflama tedavisi, uygulama alanındaki probleme göre seanslandırılır. Bu nedenle seans bilgisi için ön muayene gereklidir.


Kavitasyon Ne Zaman Etki Eder?

Kavitasyon, uygulandığı anda etki etmeye başlar. Fakat incelmenin gözle görülmesi seansların ilerlemesi ile olur. Buna ek olarak her hastada farklı sürelerde sonuçlar elde edilebilir. Çünkü kavitasyon ile vücuttan atıma hazır hale gelen yağ dokuları, her hastanın metabolik fakiyetine oranla farklı sürelerde atılabilir.


Kavitasyon Kalıcı Sonuçlar Sağlar mı?

Kavitasyon ile estetik bir görünüm elde eden hastanın beslenme şekli ve yaşam tarzında biraz değişim yapması gerekir. Çünkü bu tedavi ile sağlanan bölgesel incelme sonuçları kilo alımına bağlı olarak bozulabilir. Bu nedenle dengeli beslenmek ve spor yapmak, hareket etmek önemldir.


Kavitasyon Fiyatları Nedir?

Kavitasyon fiyatları, her hasta için farklıdır. Çünkü, hastanın hangi bölgeye uygulama talep ettiği, uygulama alanındaki yağ dokularının karakteri ve miktarı fiyatları kişisel kılmaktadır Dolayısı ile kavitasyon fiyatları için doktor muayenesi gerekldir. Detaylı bilgi ve kavitasyon fiyatları için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.


Doktorunuza Sorun